Mgr. Kateřina Chytra

Mgr. Kateřina Chytra

Koordinátorka meditujících je koučka, lektorka a holistická terapeutka, která pomocí nástrojů, jako je reflexní terapie, meditace, vědomý rozhovor či koučink podporuje své klienty k harmonii a přirozenému seberozvoji. Pořádá workshopy se zaměřením na partnerské vztahy a meditační a energetické techniky.

Jaká je náplň vaší pomoci?

Do akce vkládám své organizační a komunikační kvality. Oslovuji e-mailem, telefonicky i osobně praktikující meditující, kteří jsou schopni ponořit se do svého vnitřního prostoru ticha. Tito lidé by nám díky svým zkušenostem pomohli vytvořit jakési nosné sloupy, které by držely prostor ticha a míru, čímž by podpořili kolemjdoucí účastníky. Pokud si totiž sednete do již takto připraveného prostoru, bude pro vás snazší zaujmout stav klidu a míru, přestože nemáte s meditací takové zkušenosti.

Jak jste se o akci dozvěděla a co vás motivovalo ke spolupráci?

Ráda podporuji akce, které mi dávají smysl. Vždycky mě totiž zajímalo, jak mohu svým dílem pomoci celku. Věřím, že Tichem pro mír se nám podaří vytvořit mírový otisk v kolektivním vědomí. Takže když mi o akci a setkání organizátorů řekla kamarádka, dostavila jsem se na schůzku s celým týmem. Původně jsem šla na setkání s tím, že si zatím jen poslechnu hlavní myšlenku a představy o organizaci. Jenomže pak si lidé rozebírali své místo v týmu podle svých schopností a možností a padl dotaz, kdo se uchází o funkci koordinátora meditujících. Mrkla na mě v ten moment Katka Špačková, ostatní se připojili k její volbě a já jen dodala: „Tak dobře.“ ;-)

Myslím si, že jsme v dnešním světě ovládáni různými myšlenkami, které jsou často protichůdné a pořád něco chtějí. Tyto myšlenky nad námi získávají moc a přivádí nás do chaosu a úzkosti. Ponořením do ticha však můžeme rozeznat, co je převzatý myšlenkový vzorec, a co je skutečně hluboká potřeba naší duše. Je proto dobré se zastavit, ponořit se do ticha a procítit vnitřní klid. Najednou nám začnou chodit odpovědi na naše otázky. Najednou víme, jakým směrem se máme vydat. Věřím, že prostřednictvím této akce mohou účastníci takový stav ochutnat, zažít a nalézt důvěru v sebe.

   Facebook info